GenelÖne ÇıkanlarYalan ve İftiralar

Amerikan CNN Kanalı eski muhabiri Amber Lyon: CNN haber kanalı Suriye ile ilgili haberleri çarpıtıyor

Amerikan CNN Kanalı eski muhabiri Amber Lyon; kanalda çalıştığı sırada Washington idaresinin Suriye ve İran’a saldırıyı destekleyecek bir kamuoyu yaratma amacıyla kendisinden gerçekleri çarpıtan haberler yazma ve bu amaca hizmet etmeyecek haberleri göz ardı etme talimatları aldığını ortaya çıkardı.

Muhabir Lyon; ABD’li medya organlarının kasıtlı bir şekilde gerçekleri çarpıttığını ifade ederken, bu süreç içinde daha önce Irak’a savaş açılmadan önce izlenen senaryonun aynısının Suriye ve İran’a karşı hazırlandığına dikkat çekti. Lyon; Suriye ve İran’a askeri müdahale yapılması için bu iki devletin şeytanlaştırılmasına çalışıldığını söyledi.

Slovakyalı ana haber web sitesinin aktardığı açıklamalarında Lyon; CNN Kanalının haberlerin içeriğini ve yayın yöntemlerini değiştirdiği gibi, tüm haberleri yayınlamadığını ve asılsız haberler uydurduğunu belirtti. Lyon; kanalın Washington idaresinin istediği haberleri yayınlaması ve istemediği haberlerden uzak kalması için para aldığını ekledi.

ABD idaresinin yeni kanunlarla daha çok diktatörlük politikası izlediğine dikkat çeken Lyon; Washington idaresinin istediği gibi haberler yazmayan bağımsız gazetecilerin kaybolmalarından endişelerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı