GenelSuriye Dostları

Bozguncu ve fitnecilerin Müslümanlıkla alakaları yoktur

İslam’ın önde gelen ulemalarından Muhammed Sait Ramazan el-Buti; batının Müslümanlar arasında fitne yaratmaya ve Müslümanları birbirlerine düşürüp zayıflatmaya çalıştığını söylerken; ABD Milli Güvenlik Konseyinin doksanlı yılların sonunda yayınladığı bildiriye dikkat çekti.

Dün okuduğu Cuma hutbesinde Buti; sözü geçen bildirisinde ABD Milli Güvenlik Konseyinin Müslümanları bir birine düşürme, Müslüman mezhepleri arasında çelişki ve ayırımı körükleme gereğine vurgu yaptığını hatırlattı.

Semavi dinleri ve Müslüman mezhepleri birbirine düşürmeye çalışanların kesinlikle bu kutsal dinlere tabi olmayacağını söyleyen Buti; böyle kimselerin İslam dininin düşmanı olduğunu ifade etti.

Buti; tüm semavi dinler ve mezheplere karşı hırçın bir düşmanlık yürüttüklerini açıklarken; körükledikleri fitneyle Müslümanların birbirine düşeceklerini ve birbirlerini katledecekleri görüşüyle hareket ettiklerini ekledi.

Şam’daki Enes Bin Malik Camiinin İmamı Şeyh Ahmet el-Sadık; sevgi, hoşgörü ve kardeşliğin İslam dininin sembolleri olduğuna dikkat çekerek, din örtüsü altından fitne yapmaya çalışanların din ve insanlığın düşmanı olduklarını söyledi.

Vatanı dışarıdan hedef almaya çalışanların tüm ümmetin düşmanları olduklarını ifade eden Şeyh Sadık; herkesin mantığını kullanması ve vatanı savunmada el ele vermesi önemine işaret etti.

Günümüzde Araplığı iddia edenlerin 60 yıldan fazla bir süredir gasp edilen ve halkı zulme maruz kalan Filistin davasında ne yaptıklarını sorgulayan Şeyh Sadık; bunların Suriye halkına değil, sadece ümmeti hedef alan ve dışarıda hazırlanan yıkıcı planlar için endişe duyduklarını söyledi.

Şeyh Sadık; İslam dini altında saklanan, fakat Müslümanlıkla ne yakından ne de uzaktan hiç bir ilgisi olmayanların politikaları nedeniyle Müslümanların çökertilip dağılmalarından uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu