GenelSuriye Düşmanları

Dezenformasyon medya araçları Suriye provokasyonunu sürdürüyor

Suriyelilerin kanıyla ticaret yapan dezenformasyon medya araçlarının yalan haberler ve provokasyonlarını sürdürdükleri artık herkes için aşikardır.

Hama’nın Maverk köyü sakinlerinden küçük Şehit Ammar Mustafa’nın hikayesi, silahlı terör gruplarının kurbanları ordunun katlettiği kurbanlarmış gibi yansıtan provokatör dezenformasyon medya araçlarının benimsedikleri yöntem ve üslubu gözler önüne seriyor.

Çocuklarının silahlı terör gruplarının kurşunlarıyla şehit düştüğünü dile getiren küçük şehidin ailesi teröristlerin çocuklarını katletmesinden sonra silah zoruyla cenazeyi kaçırdıklarını ifade etti.

Silahlı terör gruplarının daha önce hazırladıkları pankart ve araçlarla yaptıkları sözde cenaze törenin el-Cezire ve el-Arabiye televizyonları tarafından kullanıldığını belirten şehit ailesi bu kanalların şehidin ordu tarafından katledildiğini iddia ettiklerini beyan etti.

Küçük Şehidin Annesi Nadya Abdülkerim Suriye televizyonuna yaptığı açıklamada; maskeli silahlı bir terör grubunun, 23 Şubat Perşembe günü evinin yakınlarında bir bahçede diğer çocuklarla oynadığı sırada oğlunu katlettiğini aktardı.

Ülkede yaşanan silahlı terör olaylarına karşı 33 bin imza topladığını söyleyen Anne Abdülkerim; silahlı terör gruplarının bu imzalar nedeniyle oğlunu hedef aldıklarına dikkat çekti.

Oğlunun katledilmesinden sonra fotoğraf ya da videosunun çekilmesine izin vermediğini belirten Abdülkerim; silahlı terör grubunun kendisini vurduklarını ve oğlunun cenazesine yaklaşmasına izin vermediklerini anlatarak oğlunun cenazesini kendisinden kaçırdıklarını ve ona veda etmesine izin vermediklerini kaydetti.

Anne Abdülkerim; silahlı terör gruplarının oğlunu katlettiği yerde ordu birliklerinin bulunmadığını bütün köy sakinlerinin bildiğini sözlerine ekledi.

Öte yandan Küçük Şehidin Babası Ammar Mustafa; silahlı terör grubunun kendilerini her gün tehdit ettiğini ve tehditlerin çoğunun eşini hedef aldığını belirterek oğlunun katilinin silahlı terör grubu olduğunu vurguladı.

El-Cezire ve el-Arabiye televizyonlarının yalan ve provokasyon dizisinin bir diğer bölümü ile ilgili olarak da Lazkiye’den Dr. Mahmut Sayyad söz konusu iki kanalın bulunduğumuz ayın 3’ünde yayınladığı ve kedisinin Suriye yönetimi tarafından tutuklandığını içeren haberi yalanladı.

Tutuklandığı haberinin gerçekle hiçbir ilgisi bulunmadığını vurgulayan Sayyad; ailesiyle birlikte onurlu bir şekilde yaşadığına işaret ederek bu tarz yalan haber yayınlayan televizyon kanallarının yargılanması talebinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı