GenelSuriye Dostları

Direnişçi Suriye’nin dostları etkinliği başladı

Suriye Vatan Gençleri Hareketi dün Şam’daki Dama Rose Otelinde düzenlediği basın konferansında; 28 ülkeden siyasi parti, şahsiyet ve gazetecilerin katılımıyla 14 Şubat tarihinde Şam’da düzenlenecek etkinliğin startını ilan etti.

Vatan Gençleri Hareketinin Başkanı Sefa Hilal; mücadeleci Suriye halkının dostları adı altında etkinliğin startını ilan ederken, bazı konferans ve komplocuların zor ve dayatmalarla Suriye halkının sözde dostları olduklarını ilan ettiklerine işaret etti.

Lübnan’daki Suriye Dostları Grubundan Şeyh Abdüsselam el-Hraş yaptığı konuşmada Suriyelilerin bu süreç içinde tanık oldukları zor koşullarda yalnız olmadıklarını ifade etti.

Basın konferansında konuşan Amerikalı Aktivist Avukat Frankly Lam; konferansın çekirdeğini oluşturduğu 14 Şubat buluşmasında Amerika ve batılı ülkelerin yanı sıra bir çok ülkeden Suriye halkının gerçek dostlarının bir araya geleceklerine dikkat çekti.

Filistinli Geri Dönüş Gençleri Hareketinin genel Sekreteri Fadi Mellah; 14 Şubatta Suriye halkının gerçek dostlarının kendilerini göstereceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı