GenelSuriye Dostları

Ebu Merzuk: İzeddin Kassam tugayları kesinlikle Filistin direniş grupları listesinden çıkarılamaz

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS siyasi büro başkan yardımcısı, bu hareketin askeri kolu İzzettin Gassam tugaylarının kendi faaliyetini sürdüreceğini bildirdi.

Filistin SEMA haber ajansının bugün geçtiği habere göre Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS siyasi büro başkan yardımcısı Musa Ebu Merzuk, Filistin Fetih hareketinin, ulusal uzlaşma görüşmelerinin yeniden başlatılması için İzzettin Gassam tugaylarının kapatılmasını şart koştuğu yolunda çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını ve böyle bir şartın mevcut olmadığını ve Fetih tarafından kesinlikle böyle bir teklifte bulunmadığını söyledi.

Siyonist İşgal rejimine karşı silahlı mücadele ve direnişin devam etmesi zaruretini hatırlatan Ebu Merzuk, İzzettin Kassam tugaylarının kesinlikle Filistin direniş grupları listesinden çıkarılamayacağını, zira bu grupların Filistin direniş gruplarının en merkezi ve önemli olanlarından olduğunu söyledi.

Fetih hareketi ile görüşmelerin başlatılması konusunda anlaşma sağlandığını da hatırlatan Ebu Merzuk, bugün bu görüşmelerin yapılacağını ve bütün Filistinlilerin ulusal uzlaşı önündeki engellerin giderilmesini dört gözle beklediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı