Irak Gerçekleri

El Fetih Koalisyonu Başkanı: IŞİD’e karşı zafer şehit Süleymani ve el’Mühendis sayesinde gerçekleşti

Irak El-Fetih koalisyonu başkanı, ”general Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis ve arkadaşlarının fedakarlıkları olmasaydı IŞİD terörist grubuna karşı zafer kazanılamazdı” dedi.

Irak’taki El-Fetih koalisyonu başkanı Hadi al-Amiri, ”Büyük Cihad ve general Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis’in azmi, istikbar devleti ve IŞİD’i korkuttu ve onların uykularını kaçırdı” dedi.

El-Amiri ayrıca Perşembe günü yaptığı açıklamada da, Irak hükümetinden, ABD askerlerini ülkeden çıkarmaya dair sözünü yerine getirmeye çağırmıştı.

Bu arada, medya kaynakları, general Kasım Süleymani ve el’Mühendis’in şehit edilmelerinin 1. yıldönümü eşiğinde Irak sosyal paylaşım sitelerinde bu iki şehidin Irak’ta terör ve IŞİD terör örgütüne karşı verdikleri mücadeleyle ilgili büyük ilginin olduğu görülüyor.

El-Alem TV, Iraklı sosyal paylaşım siteleri kullanıcılarının “Süleymani bizden bir Iraklı” başlığıyla vurguladıkları haberinde, İslam Devrim Muhafızları Kuvvetleri’nin Kudüs Gücü komutanı şehit Kasım Süleymani’nin ülkedeki terörü ortadan kaldırmada büyük rol oynadığını bildirdi.

El’Alem’e göre Iraklılar paylaşımlarında şehit Kasım Süleymani ve diğer şehitleri rahmetle yadederken, onlar sayesinde bugün Irak’ın terörden temizlendiğini bildirdiler.

Bilindiği gibi 3 Ocak 2020’de ABD terörist yönetimi, İslam Devrim Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü komutanı general Kasım Süleymani ve Irak Haşdi Şabi Kurumu başkan yardımcısı Bağdat havaalanı yakınlarında hava saldırısıyla şehit etmiş ve terör saldırısında iki şehidin yanısıra bazı direniş üyeleri de şehit olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu