Genel

El Macid’in ölümü Suudi Arabistan’ı sıkıntıdan kurtardı

Lübnan Genel Kurmay Başkanlığından emekli bir Tuğgeneral, “Abdullah Azzam” terör örgütü elebaşısı El Majid’in ölümüyle Riyad’ın ifşaattan doğacak sıkıntılardan kurtulduğunu belirtti.

Lübnan Genel Kurmay Başkanlığından emekli Tuğgeneral Emin Hatit, “Abdullah Azzam” adlı terör örgütünün Suudi Arabistanlı elebaşısı Majid El Majid’in kuşkulu ölümüne değinerek “Suudili terörist El Majid’in ölümü bir yandan Lübnan’ı baskı altında kalma sıkıntısından kurtardı, bir yandan da çetrefilli terör planlarının ifşa edilmesiyle Suudi Arabistan’ın başına açabilecek sorun ve sıkıntıların ortadan kalkmasına sebep oldu” dedi.

“Panaroma Eş Şark’ul Evsat” adlı haber sitesinin bildirdiğine göre, Ortadoğu stratejik uzmanı Emin Hatit ayrıca “El Majid’in ölümü aynı zamanda, terörle ilgili birçok bilgi ve verilerin elde edilme fırsatına da yer bırakmadı” ifadesini kullandı.

Yaklaşık bir hafta önce Lübnan’da gözaltına alınan El Majid’in ölüm haberi dün sabah medya tarafından ilan edildi. El Majid’in sağlık durumunun iyi olmadığı ve böbrek hastalığından şiddetle rahatsız olduğu daha önce duyurulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı