Suriye Dostları

Emir Abdullahiyan: Erdoğan, İran tarihini dikkatle gözden geçirsin

İran İslami Şura Meclisi Uluslararası İşler Genel Müdürü Hüseyin Emir Abdullahiyan, Türkiye Cumhurbaşkanına hitaben, İran İslam Cumhuriyeti tarihini dikkatli bir şekilde gözden geçirmesini tavsiye etti.

Emir Abdullahiyan, Türkiye cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakü’de Aras nehri ile ilgili okuduğu şiir konusunda Twitter hesabından yaptığı açıklamada , ‘’Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söyledikleri hayret vericidir.” diye yazdı.

Emir Abdullahiyan, ‘’ Sayın Cumhurbaşkanı, komşulukla ülke fethi arasında fark vardır. Lütfen bir kez daha İran tarihini özellikle İran İslam Cumhuriyeti dönemi tarihini gözden geçiriniz. Bence Türkiye Cumhurbaşkanı bizzat ne dediğini bilmiyor. ” diye yazdı.

İran İslami Şura Meclisi Uluslararası İşler Genel Müdürü Hüseyin Emir Abdullahiyan, mesajında ayrıca şu ifadeye yer verdi: ”Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, komşuluk ile ülkenin yayılmasına gözdikme arasında bir fark var. Lütfen bir kez olsun, İran tarihini ve özellikle İran İslam Cumhuriyeti tarihini dikkatlice gözden geçiriniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu