Destek GösterileriFotoğraflarFotoğraflı Destek GösterileriGenel

Foto – Suriye halkı saldırılar karşısında vatanı savunmayı sürdürecektir

Şam Sebibahrat ve Haseke Cumhurbaşkanı meydanlarında toplanan geniş kitleler uygulanmakta olan kapsamlı reform programını desteklediklerini belirterek içişlere yönelik her türlü dış müdahaleyi reddettiklerini haykırdılar.

Ülkenin maruz kaldığı komployu, vatansever tutumlarıyla hezimete uğratmakta ısrarlı olduklarını vurgulayan kitleler silahlı terör gruplarına karşı mücadelede sundukları fedakârlıkları ordu ve güvenlik güçlerine minnettar olduklarını dile getirdiler.

Tunus ve Lübnan’dan gazeteci ve siyasi aktivistlerin de katılımıyla düzenlenen mitinglerde katılımcılar; Suriye’nin Araplığı savunma kalesi olduğunu ve direniş hattının en ön safında yer aldığını belirterek Suriye halkının, birliği ve beraberliğini hedef alan komplodan çok daha güçlü olduğunu ifade ettiler.

Suriye’de yaşananların, sömürgeci güçlerin Arap kalelerinden birini ele geçirmeye dönük başarısız bir girişiminden ibaret olduğunu anlatan katılımcılar; onurlu bütün Araplar Suriye halkının, maruz kaldığı komployu topraklarından defetmesini beklediğini aktardılar.

Suriye’nin bölgedeki merkezi rolünü her koşulda koruyacağına inandıklarına dikkat çeken katılımcılar; komplo karşısındaki direnişin dünyada yeni bir düzenin doğuşunu getireceğini kaydettiler.

Suriye halkını reform programının uygulamalarını desteklemede ve izinden gitmede ısrarlı olduğunu ibraz eden katılımcılar; vatan topraklarında güvenlik ve istikrarın yeniden sağlanmasının reform programının ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladılar.

Vatanın maruz kalacağı bütün saldırılar karşısında Suriyeli gençlerin ateş hattının en ön safında yer alacaklarını ve vatanlarını savunacaklarını beyan eden katılımcılar; Suriye’nin halkın iradesi ve bilinciyle güçlü bir duruş sergilediğini aktardılar.

Meydanları vatanseverlik ve ulusal birlik vurgusu taşıyan marşlar ve sloganlarla çınlatan katılımcılar; vatanlarına karşı planlanan bütün komplo ve projeleri hezimete uğratma ahdinde bulundular.

Bu mitinglerin Suriye halkının; vatanının onurunu ve bağımsızlığını her koşulda savunmaya hazır olduğunun en net yansımasını teşkil ettiğine değinen katılımcılar; toplumun bütün kesimlerine vatanı savunma uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ordu ve güvenlik güçlerinin yanında durma çağrısı yaptılar.

Bütün komplocu ve hainlere karşı ulusal birlik safını daha da sıklaştırma daveti yapan katılımcılar; tarihin masum kanı akıtan hiç kimseye merhamet etmeyeceğini vurguladılar.

Uluslararası alanda Suriye’yi destekleyen adil ve onurlu tutumlarından dolayı Rusya ve Çin gibi ülkelere teşekkür ve takdirlerini sunan kitleler; Suriye’nin reform programını uygulamaya başladığını ve hiçbir gücün bu uygulamaları durduramayacağını kaydettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı