Cinayet ve KatliamlarFotoğraflı Cinayet ve KatliamlarGenel

Foto – Suriye’de intiharcı bir terörist asayiş güçlerini hedef aldı

İntiharcı bir terörist bugün Şam Kırsalında düşen Mleyha bölgesinde patlayıcı yüklü bir araçla asayiş güçlerini hedef alarak kendini havaya uçurdu.

İntihar eylemcisinin asayiş güçleri barikatını hedef aldığına işaret ederek saldırıda asayiş güçleri mensuplarından 4 elemanın şehit düştüğünü ve birkaçının da yaralandığını ifade edildi.

Kaynak patlama sonucunda kamu ve özel mülklerde büyük bir maddi hasar oluştuğunu sözlerine ekledi.

Asayiş Güçlerine Kurulan Pusuda 7 Şehit 11 Yaralı

Silahlı terör gruplarının dün akşam Şam Kırsalında Menin Beldesi yakınlarında asayiş güçleri mensuplarını görev yerlerinden evlerine götürmekte olan araca açtıkları ateş sonucu asayiş güçleri mensuplarından 7 eleman şehit düştü 11 eleman da yaralandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada silahlı bir terör grubunun asayiş güçleri mensuplarını taşımakta olan otobüse ateş açması sonucu asayiş güçleri mensuplarından; Asaad Mahmut Abullah, Mustafa el-Damen, Muhammed el-Hamadi, Raad el-Hüseyin, Nurettin Rezzuk, Ahmet Abdullah ve Ali el-Hüseyin’in şehit düştüğünü belirterek asayiş mensubu 11 elemanın da yaralandığını ifade etti.

Kaynak olay sırasında silahlı terör grubu ile güvenlik birimleri arasında çıkan çatışmada silahlı terör grubu üyelerinden Mahir Bekri Muhiş’le birlikte birçok teröristin etkisiz hale getirildiğini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı