GenelSuriye Dostları

General Hüseyin Selami: ABD ile savaşın eşiğindeyiz

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Hüseyin Selami, ABD ve müttefikleri ile topyekün bir savaşın eşiğinde olduklarını söyledi.

Askeri bir törende konuşan İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Selami, İslam devriminin hiç olmadığı kadar hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, “Düşman tüm gücünü bizimle karşı karşıya gelmek için kullanmakta. Bu süreç İslam devriminin kaderini belirleyecektir” dedi. 

Tümgeneral Selami, İran’ın bugünkü şartlarını her zamankinden daha hassas olarak nitelerken, ”zira düşman bütün gücü ve imkanlarıyla İran aleyhinde girişimde bulunmak için gelmiştir’ dedi.

Tümgeneral Selami, düşmanların görünürde çok güçlü olmalarına rağmen aslında içten kemik erimesi gibi zayıf ve boş olduğunu söyledi.

Bu arada İran savunma bakanı tuğgeneral Emir Hatemi de, dün yaptığı açıklamada, İran milletinin Amerika-Siyonist cephesine hezimetin acısını tattıracağını belirterek, İran’ın savunma-askeri alanda en yüksek hazırlık noktasında olduğunu söyledi.

Ambargolara rağmen İran silahlı kuvvetlerinin savunma alanındaki hiçbir plan ve programını aksatmadığını ifade eden Tuğgeneral Hatemi, geçen sene bir önceki yıla göre araştırma alanında savunma projelerinin üç misli arttığını söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı