GenelSuriye Dostları

Irak, teröristler’in Suriye’ye sızmaması için güvenlik önlemlerini pekiştirdi

Irak otoriteleri; Suriye ile sınırlarında yasadışı girişleri ve kaçakçılığı önlemekle birlikte Suriye’de terör eylemlerinde bulunmak için teröristlerin sızmalarını önleme amacıyla yeni güvenlik önlemleri aldığını ilan etti.

Irak Başbakanı ofisi yayınladığı bildiride Başbakan Nuri el-Maliki’nin yüksek güvenlik yetkililerinin katılımıyla düzenlenen kriz hücresi toplantısında; özellikle Suriye ile ona sınırlar başta olmak üzere sınırlardaki güvenlik icraatları ve önlemlerini masaya yatırdığını ifade etti.

Başbakan Ofisi bildirisinde özellikle Suriye sınırları başta olmak üzere sınır güvenliğinin tam bir şekilde sağlanmasıyla Irak’ın başka ülkelerin içişlerine müdahale etmemeyi öngören politikasına aykırı durumları önleme amacıyla sınırlarda yasa dışı tüm faaliyetleri önleme gereğinin altını çizdi.

Bu arada Suriye ile sınırların sıkı bir şekilde denetlenmesi ve yeni güvenlik önlemlerinin alınması amacıyla kriz hücresinin iki haftalık bir süre içinde ikinci kez toplandığı bildirildi.

Diğer yandan Irak Başkanı Maliki dün; ‘Irak’ta bulunan Kaide terör örgütünün Irak topraklarından terör sorunun kalbi haline gelen Suriye’ye göç etmeye başladığını’ ilan etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı