Suriye Dostları

İran, Selman Rüşdi’ye saldıran genci ödüllendirdi

İran İmam Humeyni (ra) Fetvasının Uygulanması Halk Sekreterliği, sorumlusu yaptığı açıklamada; ” Şeytan Ayetleri’ kitabının yazarı Selman Rüşdü’ye saldırı düzenleyen kişinin cesaret dolu girişimini onurlandırmak doğrultusunda, yaklaşık bin metre kare kadar tarım arazisi özel bir törende ona ve yasal temsilcisine verildi.” dedi. 

İran İmam Humeyni (ra) Fetvasının Uygulanması Halk Sekreterliği Sorumlusu Hüccetülislam Muhammed İsmail Zarei, “Kalıcı Fetva” başlıklı konferansta yaptığı konuşmada; “Amerikalı gence, merhum imamın tarihi hükmü doğrultusunda bulunduğu cesaret dolu girişiminden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu girişimi ile Selman Rüşdü’nün bir gözünü kaybetmesi ve elini de sakat bırakması Müslümanları sevindirmiştir.” dedi. 
İranlı yetkili şu açıklamada da bulundu: “Selman Rüşdü’ye düzenlenen cesaret dolu girişimi onurlandırmak için değerli ve verimli tarım arazisi olan bin metre karelik bir alan özel bir törenle saldırıyı düzenleyen gence ve temsilcisine verildi.”
Zarei sözlerine şunları da ekledi: “Ayrıca geri kalan araziler de bu fesat kökünü kazıyana verilecektir. Bu hükmün her koşulda hayata geçirilmesini istiyoruz, İmam’ın bu tarihi hükmünün hayata geçirilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.”
“Şeytan Ayetleri” kitabının yazarı Selman Rüşdi, 12 Ağustos 2022’de New York’ta bir konferansta 24 yaşındaki Hadi Matar isimli bir kişi tarafından saldırıya uğramış ve saldırı sonucu bir gözünü kaybederken bir elini de kullanamaz durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu