Genel

Kaşkavi: Amerikalı terörist askerlerin ihracı, Irak halkının isteğidir

İran’ın İspanya Büyükelçisi Hasan Kaşkavi, Irak parlamentosunun Amerikalı terörist askerlerin ihraç edilmesini onayladığı yasa, Iraklı yetkililerin ve Irak halkının işgalci güçlerin ihraç edilmesi yönündeki talebin doğrultusunda olduğunu belirtti.

İspanya radyosuna konuşan Büyükelçi Kaşkavi, ABD terör ordusunun Irak’ta General Süleymani’ye suikast düzenlemesi bu ülkenin milli egemenliği ve uluslararası yasaların ihlali olduğunu belirtti.

Kaşkavi, şehit Süleymani Irak’ın yasal yönetiminin resmi daveti üzerine ve sivil bir uçakla Irak’a geldiğini, fakat Bağdat havaalanı yakınında ve sivil bir bölgede ABD terör ordusunun suikastine hedef olduğunu vurguladı.

Kaşkavi, acaba son gelişmeler Tahran’ı nükleer silah üretmeye yönelir mi? sorusuna verdiği cevapta, iicc defalarca nükleer silah üretmeyi ve depolamayı milli çıkarları ve dini inancına aykırı olduğunu ilan ettiğini kaydetti.

Kaşkavi, İran İslam Cumhuriyeti nükleer silahları men eden NPT anlaşmasını imzalamak ve UAEK denetçilerini kabul etmekle nükleer silah peşinde olmadığını ortaya koyduğunu ifade etti.

Kudüs Gücü Komutanı General Hac Kasım Süleymani ve beraberindeki heyette yer alan bazı arkadaşları Cuma günü ABD terör ordusunun Bağdat havaalanı yakınında düzenlediği terör saldırısında şehit düştü.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava Uzay Kuvveti şehit komutan Kasım Süleymani’ye yönelik suikastin ağır intikamını almak üzere ABD terör ordusunun Irak’taki Aynul Esed ve Erbil üssünü balistik füze yağmuruna tuttu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı