Suriye Dostları

Lübnan Cumhurbaşkanı, siyonist rejimin saldırılarını kınadı

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, bu ülkenin savunma yüksek konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, Siyonist rejimin Lübnan’ın güneyine yönelik dünkü saldırısını kınadı.

Lübnan Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada, dün Lübnan’ın güneyinde yaşananların ülkenin güneyindeki istikrarlı ortam için bir tehdit olduğunu ifade etti.

Avn, BM Güvenlik Konseyi’nin Lübnan’ın güneyindeki barış güçlerinin misyonunu uzatılma konusunu yakında ele alacağı bir ortamda dünkü saldırının gerçekleştiğine dikkat çekti.

 Lübnan Hizbullah Hareketi de, işgal altındaki Filistin’in Kuzey sınırlarında yaşanan gelişmelerle ilgili dün bir bildiri yayımladı.

Bildiride Lübnan Hizbullah Hareketinin işgal edilen Filistin topraklarına nüfuz ettiklerine dair siyonist medyanın iddiaların mesnetsiz olduğu belirtildi.

Bildiride ayrıca direniş güçlerinden bazılarının şehit düştüğü veya yaralandığı haberin de tamamen yalan olduğu vurgulandı.

Hizbullah Hareketi, şu ana kadar İslami direniş tarafından tek bir kurşun sıkılmadığını, asıl ateş eden taraf korkak ve panikleyen siyonist düşman olduğunu vurguladı.

Hizbullah Hareketi bildiride, Hizbullah mücahidi Ali Kamil Muhsin’in Şam yakınlarında şehit düşmesine misillemenin yolda olduğunu kaydetti.

Bu bildiri, siyonist rejim kaynaklarının Lübnan’la işgal altındaki Filistin sınırında Hizbullah güçleri ile korsan İsrail askerleri arasında çatışma yaşandığını duyurması üzerine yayımlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu