GenelSuriye Dostları

Nasrullah: Direniş işgal edlien toprakların geri alınmasının tek çözümüdür

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, direnişin düşmanların komplolarına karşı korunması gereken temel gücün bir bölümü olduğunu belirterek, geriye kalan işgal edilmiş toprakların geri alınmasında çözüm olduğunu vurguladı.

Seyyid Nasrullah Direniş ve Kurtuluş Bayramının 19. Yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmada; “Direniş ve kurtuluş bayramı tarihi bir gündür. Arap-İsrail çatışmasının gelişmelerine büyük stratejik ve askeri sonuçları vardır” diyerek, hezimetlerin zaman kapısını kapatıp zafer zamanı kapısının açan 2000 yılı zaferinin sonuçlarında Suriye ve İran’ın rolünü belirtti.

Nasrullah, bu zaferin sağladığı, tespit ettiği ve zamanla sağlamlaştırdığı en önemli sonuçlardan biri, Lübnan’da güç denklemini üretti ve düşman İsrail’in tam hezimetiyle boynu bükük atılmasını sağladığını açıkladı.

Filistin davasıyla ilgiliyse Nasrullah, bugün tasfiye edilmesine yol açacak en büyük komploya maruz kaldığını belirterek bütün herkesi, “yüzyılın anlaşması”na karşı koymada “tarihi sorumluluklarını üstlenmeye” çağırdı.

Lübnan’da tehcir edilen Suriyelilerle ilgili ise Seyyid Nasrullah, ülkelerine dönüşlerini engellemek için Amerikan, Batı ve Körfez ısrarı bulunduğunu sebebinin ise herhangi bir insani konuyla ilgisi olmayan siyasi sebepler bulunduğuna dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı