Suriye Dostları

Şamhani: Dünya İsrail’siz daha güvenli olur

İran milli güvenlik yüksek konseyi İMGYK Sekreteri Ali Şamhani, uluslararası camia ve uluslararası çevreler daha sakin ve daha güvenli bir dünya için vampir ve beşeriyet karşıtı siyonist rejim İsrail’in cinayetlerine karşı koyması gerektiğini vurguladı.

Tahran’ı ziyaret eden Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad’la görüşen İMGYK Sekreteri Şamhani, Suriye’nin siyonist rejim İsrail’in işgalciliği ve yayılmacılığına karşı direnişte seçkin konumunu ve rolünü takdir ederek, Tahran ve Şam arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine vurgu yaptı. Şamhani, siyonist rejim ancak başka milletlerin haklarına el uzatmak ve terör estirmekle ayakta durduğunu vurguladı.

Suriye milleti ve milletinin siyonistlerin ve IŞİD’in saldırılarına karşı direnişini takdir eden Şamhani, İran İslam Cumhuriyeti hiç bir zaman Suriye milletini ve devletini terör ve sultacılıkla mücadelesinde yalnız bırakmayacağını belirtti.

Şamhani ayrıca, Amerika terör devleti Suriye’yi işgal ederek bu ülkenin petrol kaynaklarını yağmalama ve korsan İsrail’in güvenliğini koruma ve bölgede tekfirci IŞİD terör örgütünü takviye etmeye çalıştığını belirterek, Amerika’nın bölgedeki şirret varlığına son vermek gerektiğini ifade etti.

Görüşmede Suriye Dışişleri Bakanı Mikdad da İran İslam Cumhuriyeti’nin terör ve siyonistlerle mücadelede ülkesine verdiği çok yönlü desteklere teşekkür ederek, Suriye milleti ve devleti hiç bir zaman başta şehit General Kasım Süleymani olmak üzere İranlı askerlerin ve komutanların fedakarlıklarını unutmayacağını vurguladı.

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad bu göreve atandıktan sonra ilk yurt dışı ziyaretini İran’a gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu