Suriye Dostları

Şeyh Kasım: Şehit Süleymani başka ülkelere karışmazdı

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, şehit General Hac Kasım Süleymani direniş komutanları ile doğrudan irtibata karşın ülkelerin içişlerine asla karışmadığını vurguladı.

Pazar günü İran ve İslam dünyasının önde gelen bazı düşünürlerinin çevrimiçi yöntemi ile düzenledikleri “Uluslararası Şehit Süleymani Mektebi ve Yeni İslami Medeniyet” başlıklı oturumda konuşan Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı şehit General Hac Kasım Süleymani İslam dünyasında çok büyük bir komutan olarak gündeme geldiğini ve direniş alanında sunduğu planları ile yeni bir fasıl açtığını belirtti.

Şeyh Kasım şöyle devam etti:

Şehit Süleymani’ye göre direniş, hareket ve iman ve kültürel ve siyasi bilinç demektir; yani bir başka ifade ile direniş, doğrudan mücahitlerin uygulamalarını etkileyen ve yine doğrudan İslam ümmetinin düşmanlarına karşı kazanımlarına yansıyan pratik ve teorik bir düşüncedir.

Şeyh Kasım, şehit Süleymani direnişi İran içinde milli bir hareketten dünya genelinde evrensel bir harekete dönüştürdüğünü ve bunu yaparken ülkelerin direniş gruplarının faaliyetleri bağlı bulundukları ülkenin içişlerini etkilememesini göz önünde bulundurduğunu vurguladı.

Şeyh Kasım konuşmasının devamında bölgede esas sorun Amerika terör devleti ve bölgeye dayattığı İsrail rejimi olduğunu, Amerika bu rejimi kullanarak bölgenin istikrarını bozduğunu ve bu uygulamasının hedef tahtasında Filistin yer aldığını belirterek şöyle dedi:

Sonuçta kim gerçek direnişçi olmak istiyorsa Filistin ülküsünün doğrultusunda hareket etmesi ve aynı zamanda İsrail ve büyük şeytan Amerika ile mücadele etmesi gerektiğini bilmelidir.

Şeyh Kasım, Batı Asya bölgesinde tüm sorunlar Amerika’nın müdahaleleri ve bölgede despot ve fesat liderleri desteklemesinden kaynaklandığını, bu zümre bölge ülkelerinin milli kaynaklarını talan etmeyi sürdürdüklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu