Suriye Dostları

Suriye halkı Beşar Esad’a destek gösterisi düzenledi

Suriye’nin Haseke ve Kamışlı kentlerinde halk düzenledikleri eylemlerde Cumhurbaşkanı Beşar Esad’a destek vererek, ABD ve Türkiye işgaline son verilmesini istedi.

El Meyadin haber kanalının haberine göre, Haseke ve Kamışlı’da düzenlenen eyleme katılanlar Beşar Esad’ın cumhurbaşkanlığına aday olmasını istediler.

Eyleme katılan Suriye halkı ellerinde taşıdıkları dövizlerde Amerikalı ve Türk askerlerden Suriye topraklarından çekilmelerini isteyerek, bu iki ülkenin askerleri ve destekledikleri teröristleri Suriye’den atmak için halk direnişine geçeceklerini belirttiler.

Suriye halkı, Amerika terör devleti onlara felç edici yaptırımları dayattığını, fakat bu dayatma sadece onların direnişini arttıracağını ve bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerine aktif bir şekilde katılmalarına engel olamayacağını vurguladılar.

Suriye halkı, Beşar Esad bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerini de kazanacağını belirterek, Amerika terör devleti Suriye’ye dayattığı yaptırımları kaldırmasını ve bu milletin petrol kaynaklarını talan etmekten el çekmesini ve Irak’tan çekilmesi gerektiğini haykırdılar.

Suriye halkı ayrıca, Suriyeli tarafların arasında milli diyalog sürecinin başlamasını talep ederek, bu süreç Suriye devletinin yeniden milli egemenliğinin sağlanması ile sonuçlanmasına vurgu yaptı.

Söz konusu eylem Amerika’nın desteklediği Suriyeli Kürt milislerin cinayetlerine tepki olarak düzenlendi. YPG adı ile anılan bu örgüt son haftalarda Haseke – Kamışlı kara yolunda bazı Suriyeli vatandaşları kaçırdı ve iki kentin caddelerini kapattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu