Genel

Suriye halkı terörün kökünü kurutmaya kararlıdır

Suriye Parti Ulusal Yönetimi, Şam kenti ve Suriye halkının bugün tanık olduğu iki terör eylemini şiddetle kınayarak Suriye halkının terörün kökünü kurutma, katilleri ve terör yuvalarını takip etmeye kararlı olduğunu vurguladı.

Parti Ulusal Yönetimi bugün yayınladığı bildiride, teröristlerin ve onlara alenen silah ve para desteğinde bulunanların Suriye’yi halkı ve kurumlarıyla hedef alan iğrenç komplo planlarını uygulama kapsamında terör eylemlerini sürdürdüklerini belirterek bu planın çok önceden hazırlandığını ve tüm bölgeyi Siyonist proje ve emperyalist emellere göre değiştirme hedefi taşıdığını kaydetti.

İki terör eyleminin, dışarıdan silah ve para desteği ve başka ülkelerden Suriye’ye terörist transferiyle desteklenen terörün içte ve uluslar arası çapta başarısızlık nöbetleri geçirmeye başladığının açık kanıtı olduğuna dikkat çekilen bildiride, Şam’ın tanık olduğu tırmandırmanın silahlı terör gruplarının Suriye içindeki iflasının göstergesi olduğu kaydedildi.

Parti Ulusal Yönetimi, terör gruplarının saldırılarını tırmandırarak dış müdahaleye ve uluslar arası şer güçlerine kapı aralama amacı güttüklerini söyleyerek aynı zamanda büyük ilerleme kaydeden reform programının uygulanmasını engellemek istediklerinin altını çizdi.

Suriye halkının maruz kaldığı ve kendini arsızca ve utanmadan açıklayan yabancı ve Arap taraflarca desteklenen terörün Suriye halkının dayanışma ve birliğini, silahlı terör gruplarıyla mücadele etme ve failleri cezalandırma azmini arttıracağını bildiren Parti Ulusal Yönetimi, “bu halk yüksek sorumluluk bilincini ve vatanseverliğini ispatlamıştır. Ulusal birliğe bağlılığı ve reformlara desteği artarken terör ve teröristleri şiddetle reddediyor” dedi.

Parti Ulusal Yönetimi bildirisinde, bundan sonra teröristlere müsamaha gösterilemeyeceğini, merhametin bir araç olmaktan çıktığını ve hoşgörünün faydasız olduğunu vurgulayarak tek çıkış yolunun teröristleri yok etmek, köklerini kurutmak ve onlara yardım ve yataklık yapanları cezalandırmak olduğunun altını çizdi.

Parti Ulusal Yönetimi, bugün ne pahasına olursa olsun halkın iradesine dayanarak düzeni sağlama, kanunları uygulama, ülkede yeniden istikrar ve güvenliği sağlama ve yurdu teröristlerden temizleme yönünde daha azimli ve kararlı olduklarını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı