Suriye Dostları

Suriye Korsan rejim İsrail’in nükleer tesisine füze saldırısı düzenledi

İsrail rejiminin eski Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, Suriye’nin füzesinin Dimona nükleer santrali yakınlarına düşmesinin önlenmesindeki yetersizliğe gösterdi.

İsrail rejiminin eski savunma bakanı ve ‘İsrail Evimiz’ partisi lideri Avigdor Lieberman, dün gece Suriye’den atılan bir füzenin Dimona nükleer tesisinin yakınına düşmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Şehab haber ajansının bildirdiğine göre kişisel sosyal medya hesabından dün gece yaşanan olayla ilgili açıklamada bulunan Avigdor Lierberman, “O, eğer savaş şartlarında 200 kilo savaş başlığı taşıyan bir füze olarak İsrail’e fırlatılsaydı, durum çok farklı olurdu” dedi.

Dün gece yarısından sonra Dimona nükleer santrali yakınlarında patlama meydana gelmiş ve sirenler çalmıştı. İsrail rejimi ordusu, patlamanın Suriye’den atılan bir karadan havaya füzenin düşmesinden kaynaklandığını ve sirenlerin de bu yüzden çaldığını açıklamıştı.

El Cezire televizyonu, İsrail rejimi ordusunun füzenin havada patladığını ve parçalarının yere düştüğünü açıkladığını bildirdi.

Ancak İsrail rejimi ordusunun Arapça açıklamalar yapan sözcüsü Avihai Adrai, twitter’daki kişisel hesabından yaptığı açıklamada füzenin önlenememesi konusundaki başarısızlıklarını itiraf etti.

Adrai, “Suriye’den İsrail’e atılan karadan havaya füze ile ilgili yapılan ilk araştırmalardan, füzenin karşılanamadığı anlaşılıyor” dedi.

Yaşanan gelişmeyle ilgili olarak rejimin başbakanı Benyamin Netanyahu’yu eleştiren Avigdor Lieberman, “Netanyahu, sadece kendi kişisel işleri için hazırlıklı olmayı istiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu