Genel

Suriye’de seçmenler kimlik kartlarıyla seçim yapacaklar

Suriye Seçim Yüksek Komisyonu Başkanı Müsteşar Halef el-Azzavi; 7 Mayıs Pazartesi günü yapılması beklenen Halk Meclisi seçimlerine katılımın, 2011/125 sayılı yasama kararı doğrultusunda kimlik kartıyla olacağını belirtti.

Müsteşar Azzavi İllerdeki seçim dairelerinden sorumlu yargı ön komite başkanlarına gönderdiği genellemede; 03-08-2011 tarihinde yayınlanan 101 sayılı kanunun 21. Maddesi gereğince seçmenin nüfus kaydının olduğu seçim dairesinde seçme hakkından faydalanabileceğini ifade etti.

Seçmenin kayıtlı olduğu seçim dairesinde seçim komitesi önünde kimlik kartının yanında her hangi bir sendika yada sivil kurumdan aldığı kimlik belgesi ibraz etmesi koşuluyla seçme hakkından faydalanabileceğini belirten Azzavi; seçme hakkını kullanmanın ulusal bir sorumluluk olduğuna vurgu yaptı.

Bu arada 7 Mayıs Pazartesi günü yapılacak Halk Meclisi Seçimlerinde 7 bin 6 yüzden fazla aday 127’si işçi ve çiftçileri, 123’ü de halkın diğer kesimlerini temsil edecek toplam 250 meclis sandalyesi için yarışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu