FotoğraflarGenel

Suriye’li gazeteciler İhbariye saldırısını protesto ettiler

Devrim gençlik Birliğinin Şam ve kırsalının yanında Kunaytra il şubelerinden gazeteciler İhbariye uydu kanalını hedef alan hain terör eylemini kınamak ve protesto etmek amacıyla Radyo Televizyon Kurumunun Emeviler Meydanındaki merkez binası önünde eylem düzenlediler.

Katılımcılar; kanal çalışanlarından gazeteci ve teknik eleman dahil 3 meslektaşlarının yanında bina korumalarından 4 elemanın şehit düşmesine neden olan bu terör eylemini en keskin sözlerle kınadıklarını ve lanetlediklerini ifade ettiler.

Hain terör eyleminin Suriye’deki ulusalcı hür sesi susturmak için başarısız bir girişim olduğunu ifade eden katılımcılar; fakat her şeye rağmen Suriye’de onurlu insanların terör eylemleri ve teröristlerin gerçek yüzlerini deşifre etme çabalarını sürdüreceklerinin altını çizdiler.

Katılımcılar onurlu ve hür insanların hiç bir koşul yada terör altında asil tutumlarından caymayacaklarını belirterek, eli kanlı terör gruplarının hakkettikleri cezalara çarpıtılmaları taleplerinde bulundular.

Saldırının basın ve düşünce özgürlüğüne açık ve çirkef bir ihlalden ibaret olduğunun altını çizen katılımcılar, dünyadaki tüm hür sesleri duyarlı ve sorumlu davranmalarına çağırdılar.

Çok sayıda medya kanalı ve gazetede çalışan gazeteciler ellerindeki pankartlarla protestolarını ifade ederlerken; bu insanlık dışı eylemin sorumluğunu terör gruplarını farklı şekillerde destekleyen ülke ve taraflara yüklediler.

Katılımcılar bu ve buna benzer olarak Suriye’de işlenen tüm terör eylemlerinin sorumlularının kesinlikle terörü destekleyen, onlara silah, para, barınak ve her türlü destek sağlayan taraflar olduğunun altını çizdiler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı