Genel

Suriye’nin tüm komplolara rağmen tutumlarından caymayacaktır

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal el-Mikdat; Parti genel Sekreteri Ahmet el-Eynubi başkanlığında Suriye’yi ziyaret etmekte olan Tunus ittihatçı Demokratlar Birliği Partisinden bir heyetle görüşmesinde ülkenin tanık olduğu durumların muhtelif boyutlarına ışık tuttu.

Bakan Yardımcısı Mikdat; Suriye’nin terör ve şiddetten uzak bir şekilde bağımsızlık ve egemenliğini koruma, reform programını hayata geçirme ve geniş katılımlı ulusal bir diyalog başlatma çabalarını ısrarlı bir iradeyle sürdürdüğünü belirtti.

Bir kısım hükümetlerin Suriye’yi devlet ve halk olarak hedef alan komplonun bir parçası haline geldiklerine işaret eden Mikdat; Suriye’nin tüm bunlara rağmen adil Arap davalarını destekleyen tutumlarından caymayacağını söyledi.

Diğer yandan Tunuslu parti heyeti; ümmetin son direniş kalesi olmasına ilaveten tarihi boyunca haklı davalardan yana onur verici milli ve ulusal tutumlar sergileyen Suriye ve halkıyla dayanışma içinde olduklarını ifade ettiler.

Tunuslu parti ve heyet başkanı el-Eynubli; sömürücü ve emperyalist batılı güçlerin Suriye’nin onlara karşı tutumlarını baltalamak istediklerini ifade ederek, Suriye’yi ardından bölgeyi ve daha sonra da tüm ümmeti baltalamak amacıyla bu güçlerin gafil güçlerin işbirliği ile planlarını hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

El-Eynubli; Suriye’yi savunmanın tüm ümmeti savunma anlamına geldiğini ifade ederken, bilinçli halkı ve yönetimiyle Suriye’nin bu krizi daha güçlü bir şekilde atlatacağına inandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı