Genel

Arap Gazeteciler Birliği’ne Suriye’deki saldırıya ilişkin mektup gönderildi

Suriye Gazeteciler Birliği tüm Arap gazeteciler sendikaları ve örgütlerine mektup göndererek, İsrail’in Şam kırsalına düşen Camraya Bölgesinde Bilimsel Araştırmalar Merkezine bulunduğu çirkef ve alçak saldırıyı açıkladı.

SANA’ya açıklama yapan Suriye Gazeteciler Birliği Başkanı İlyas Murad gönderilen mektupta; tüm Arap gazeteciler sendikaları ve organizasyonlarından bu saldırının kınamaları talep edildiğini ifade etti.

Murad; tüm Arap gazetecilere dağıtılmasının talep edildiği mektupta saldırının Suriye’de yıkım, ölüm ve kaos eylemlerinde bulunan silahlı terör gruplarına destek niteliği taşıdığı, İsrail’in Suriye’de yaşanan olaylara müdahalesini deşifre ettiğinin açıklandığını belirtti.

Arap Gazeteciler Birliğinden mektubun Uluslararası Gazeteciler Federasyonu ve tüm dünya gazeteciler birliklerine göndermesinin istendiğini söyleyen Murad; İsrail ile çatışmanın bir devlet çatışması değil de bir millet çatışması olması itibarıyla tüm Arap gazetecilerinden üstlerine düşen sorumluluğu üstlenmelerinin talep edildiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı